Kontuzja Roberta Lewandowskiego przed Euro 2024

Najnowsze wieści dotyczące kontuzji Roberta Lewandowskiego przed Euro 2024

Piłka nożna / 2024-06-11 16:39:31

Kontuzja Roberta Lewandowskiego przed Euro 2024

Robert Lewandowski nie będzie mógł zagrać w pierwszym meczu reprezentacji Polski na Euro 2024

Robert Lewandowski, znany polski napastnik, nie będzie mógł zagrać w pierwszym meczu reprezentacji Polski z Holandią na Euro 2024. Informację tę przekazał lekarz kadry narodowej. Ta kontuzja stawia w trudnej sytuacji trenera Michała Probierza. Lewandowskiego bolało mięsień dwugłowy uda, co wyklucza jego udział w pierwszym meczu. Wiele mediów na całym świecie pisze o tej sytuacji, przypominając również o niedawnym pechu, jaki dotknął reprezentację Polski z powodu kontuzji napastników.

To dosyć zaskakująca sytuacja, która wprowadza nerwową atmosferę do obozu reprezentacji. Lewandowski doznał kontuzji w pierwszej połowie towarzyskiego meczu z Turcją, który Polska wygrała 2:1. W 32. minucie napastnik opuścił boisko, a na jego miejsce wszedł Kacper Urbański. Początkowo wydawało się, że był to zapobiegawczy ruch trenera, ale diagnoza wskazała inaczej - Lewandowski będzie potrzebował czasu na wyzdrowienie.

Media na całym świecie rozpisują się na temat kontuzji Lewandowskiego przed Euro 2024

Media na całym świecie rozpisują się na temat kontuzji Lewandowskiego przed Euro 2024. Austriacki portal sport.orf.at pisze: 'Lewandowski przegapi mecz otwarcia Euro', dodając, że kontuzja napastnika uderza w ćwierćfinalistów poprzednich mistrzostw, którzy niemal nie mają zdrowych napastników. 'Mundo Deportivo' tytułuje: 'Lewandowski nie zagra w niedzielę w meczu Polska - Holandia', informując również, że polska drużyna ma nadzieję na jego powrót na spotkania z Austrią i Francją. Hiszpańska gazeta 'Marca' pisze o absencji Lewandowskiego: 'Polska nie będzie mogła liczyć na swojego głównego napastnika po nieszczęściu, jakiego doznała w meczu z Turcją'. Włoski serwis Calciomercato ogłosił: 'Polska niespokojna o Lewandowskiego. Opuści pierwszy mecz Euro', a niemiecki 'Bild' wyraża 'ogromne obawy wobec Lewandowskiego'.

Kontuzje innych zawodników w reprezentacji Polski

Te kontuzje wydają się być niekorzystne zarówno dla Polski, jak i jej rywali. W grupie D na Euro 2024 Polska będzie miała jeszcze mecze z Austrią i Francją. Arkadiusz Milik, jeden z ważnych zawodników, również nie będzie mógł wystąpić na tym turnieju z powodu kontuzji. Niepokoi również sytuacja Karola Świderskiego, który również doznał urazu. Kibice, dziennikarze, jak i sam trener muszą się teraz zastanowić nad strategią gry drużyny w tej niełatwej sytuacji.

Nadzieja na powrót Lewandowskiego w kolejnych meczach turnieju

Reprezentacja Polski jest z pewnością mocno zdeterminowana, aby poradzić sobie bez Lewandowskiego i zdobyć jak najwięcej punktów na tym turnieju. Mimo trudności i braku kluczowego napastnika, pozostaje nadzieja na powrót Lewandowskiego w kolejnych meczach turnieju. Każdy mecz będzie bardzo ważny dla polskiej reprezentacji i jej aspiracji na wyjście z grupy. Wszyscy fani z niecierpliwością czekają na rozwój wypadków i życzą Lewandowskiemu jak najszybszego powrotu na boisko.

Saint Lucia - Aruba
Data: 11.06. 21:00
Typ: Draw
Kurs: 3.55
Sport: soccer
Kurs pobrany z STS
Przewaga nad bukmacherem: 3.46%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

FAQ - Często zadawane pytania

Poniżej przedstawiamy najczęstsze pytania i odpowiedzi.

1. Czy Robert Lewandowski zagra w pierwszym meczu reprezentacji Polski na Euro 2024?

Nie, Robert Lewandowski nie będzie mógł zagrać w pierwszym meczu reprezentacji Polski z Holandią na Euro 2024.

2. Dlaczego Lewandowski nie będzie grał w pierwszym meczu?

Lewandowskiego bolało mięsień dwugłowy uda, co wyklucza jego udział w pierwszym meczu.

3. Kiedy Lewandowski doznał kontuzji?

Lewandowski doznał kontuzji w pierwszej połowie towarzyskiego meczu z Turcją.

4. Jakie są reakcje mediów na kontuzję Lewandowskiego?

Media na całym świecie rozpisują się na temat kontuzji Lewandowskiego przed Euro 2024.

5. Kto jeszcze jest kontuzjowany w reprezentacji Polski?

Arkadiusz Milik i Karol Świderski również są kontuzjowani w reprezentacji Polski.