Nieudana przygoda Fernando Santosa z reprezentacją Polski

Krótki opis artykułu o nieudanej przygodzie Fernando Santosa jako selekcjonera polskiej reprezentacji piłkarskiej.

Piłka nożna / 2024-02-22

Nieudana przygoda Fernando Santosa z reprezentacją Polski

Przygoda zakończona porażką

Decyzja o zatrudnieniu Fernanda Santosa na stanowisku selekcjonera polskiej kadry okazała się nietrafiona. Portugalczyk nie spełnił oczekiwań zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz kibiców, co skutkowało jego zwolnieniem po kilkunastu miesiącach pracy.

Brak sukcesów

Pod wodzą Santosa reprezentacja Polski odniosła jedynie dwie wygrane w pięciu meczach eliminacyjnych do Euro 2024. Słabe wyniki sprawiły, że szanse na bezpośredni awans na turniej zniknęły, a porażka z Albanią przelała czarę goryczy i doprowadziła do zwolnienia Portugalczyka.

U Craiova 1948 - Poli Iasi
Data: 27.02. 15:15
Typ: Away 0.5
Kurs: 2.26
Sport: soccer
Kurs pobrany z STS
Przewaga nad bukmacherem: 6.80%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

FAQ - Często zadawane pytania

Poniżej przedstawiamy najczęstsze pytania i odpowiedzi.

1. Dlaczego decyzja o zatrudnieniu Santosa była błędem?

Decyzja o zatrudnieniu Santosa była błędem ze względu na słabe wyniki osiągnięte przez reprezentację Polski pod jego wodzą. Portugalczyk nie spełnił oczekiwań zarządu PZPN-u oraz kibiców, co skutkowało zwolnieniem go z posady selekcjonera.

2. Jakie były przyczyny niepowodzenia Santosa w Polsce?

Nieznane są dokładne przyczyny niepowodzenia Santosa w Polsce. Niektórzy twierdzą, że był to wynik słabej komunikacji z zawodnikami oraz braku zrozumienia polskiego stylu gry. Inni uważają, że kontuzje kluczowych zawodników oraz niski poziom dyscypliny w drużynie miały wpływ na brak sukcesów.

3. Czy PZPN żałuje zatrudnienia Santosa?

Prezes PZPN-u, Cezary Kulesza, twierdzi że trenera ocenia się na podstawie wyników, a przed objęciem posady w Polsce Santos miał dobre rezultaty. Jednakże, biorąc pod uwagę niepowodzenia reprezentacji Polski pod jego wodzą, można stwierdzić że zatrudnienie Santosa było błędem.