Mistrzostwa Polski w pływaniu - dzień trzeci

Krótki opis artykułu o trzecim dniu mistrzostw Polski w pływaniu

Pływanie / 2024-04-27 20:20:21

Adela Piskorska zdobywa kolejne złoto

Polska pływaczka Adela Piskorska zdobyła trzeci złoty medal w trzecim dniu mistrzostw Polski w pływaniu. Tym razem wygrała wyścig na 50 m stylem grzbietowym. Piskorska jest uznawana za jedną z najlepszych polskich pływaczek w tej dyscyplinie, zdobywając wcześniej złote medale na dystansach 100 i 200 m.

Paweł Korzeniowski zdobywa brązowy medal

Jeden z najbardziej utytułowanych polskich pływaków, Paweł Korzeniowski, zdobył brązowy medal na 100 m stylem motylkowym. Choć nie udało mu się uzyskać minimum olimpijskiego, otwiera to dla niego możliwość startu w czerwcowych mistrzostwach Europy w Belgradzie. Korzeniowski, który jest byłym mistrzem świata, od lat marzy o szóstym udziale w igrzyskach olimpijskich.

Minima na mistrzostwa Europy

W trzecim dniu mistrzostw Polski pływacy uzyskali trzy kolejne minima na czerwcową imprezę w Belgradzie, gdzie będą mieli ostatnią szansę na zdobycie olimpijskiego paszportu. To ważne wydarzenie czeka 38-letniego Pawła Korzeniowskiego i innych polskich pływaków, którzy jeszcze nie mają zapewnionego udziału w igrzyskach. Mistrzostwa Europy będą więc dla nich decydującą próbą.

Wyniki trzeciego dnia mistrzostw Polski

Wśród kobiet, Adela Piskorska zdobyła złoty medal na 50 m stylem grzbietowym, drugie miejsce zajęła Paulina Peda, a trzecie Gabriela Król. W wyścigu na 200 m stylem motylkowym zwyciężyła Aleksandra Knop, druga była Klara Kowalska, a trzecia Antonina Szabała. W zawodach na 200 m stylem klasycznym triumfowała Kinga Paradowska, drugie miejsce zajęła Zofia Tymińska, a trzecie Ewa Wrona. Natomiast w wyścigu na 400 m stylem dowolnym zwyciężyła Klaudia Tarasiewicz, druga była Wiktoria Guść, a trzecia Klara Kowalska.

W rywalizacji mężczyzn, na 50 m stylem grzbietowym zwyciężył Ksawery Masiuk, drugie miejsce zajął Piotr Ludwiczak, a trzecie Paweł Smoliński. Na 200 m stylem motylkowym triumfował Damian Chrzanowski, drugie miejsce zajął Adrian Jaśkiewicz, a trzecie Jan Zubik. W wyścigu na 200 m stylem klasycznym pierwsze miejsce zajął Jan Kałusowski, drugi był Dawid Wiekiera, a trzeci Jan Gajda. Natomiast w zawodach na 400 m stylem dowolnym zwyciężył Mikołaj Filipiak, drugie miejsce zajął Bartosz Kapała, a trzeci Filip Zaborowski.

Sztafeta mieszana 4x100 m stylem zmiennym

W ostatniej konkurencji dnia, sztafecie mieszanej 4x100 m stylem zmiennym, pierwsze miejsce zajęła drużyna UKS G-8 Bielany Warszawa w składzie: Ksawery Masiuk, Adrian Jaśkiewicz, Julita Niewczas i Zofia Sobczak. Drugie miejsce zajęła drużyna Śląsk Wrocław, a trzecie AZS UW Warszawa.

Niedziela będzie ostatnim dniem mistrzostw w Lublinie, a zawodnicy będą walczyć o kolejne medale i minima na czerwcowe mistrzostwa Europy. Będzie to dla nich ostatnia szansa na zdobycie olimpijskiego paszportu i spełnienie swoich marzeń.

Przewaga nad bukmacherem: 19.76%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

FAQ - Często zadawane pytania

Poniżej przedstawiamy najczęstsze pytania i odpowiedzi.

1. Jakie medale zdobyli polscy pływacy na mistrzostwach Polski w pływaniu?

Na mistrzostwach Polski pływacy zdobyli kolejne medale i minima na czerwcowe mistrzostwa Europy w Belgradzie. Adela Piskorska zdobyła trzeci złoty medal w turnieju, wygrywając również wyścig na 50 m stylem grzbietowym.

2. Kto zdobył brązowy medal na mistrzostwach Polski w pływaniu?

Paweł Korzeniowski zdobył brązowy medal na 100 m stylem motylkowym.

3. Kto ma zapewnione kwalifikacje olimpijskie na dystanse 100 i 200 m stylem grzbietowym?

Adela Piskorska ma już zapewnione kwalifikacje olimpijskie na te dystanse do Paryża.