Mistrz Polski o włos od blamażu. Przez 75 minut grał z przewagą zawodnika [WIDEO]

Dopiero uderzenie z dystansu Władysława Koczerhina w 80. minucie pozwoliło drużynie Dawida Szwargi wygrać 1:0 i przerwać serię pięciu meczów bez zwycięstwa.

Soccer / 2024-04-27 22:45:19

Widzew Łódź musiał radzić sobie z Rakowem Częstochowa w dziesiątkę już od 15. minuty

Raków Częstochowa, któremu zależało na przerwaniu serii pięciu meczów bez zwycięstwa, zagrał przez 75 minut w przewadze i starał się maksymalnie wykorzystać tę okazję. Widzew Łódź, który przed własną publicznością prezentował się dobrze wiosną (przegrał tylko raz), nie zamierzał łatwo oddać punktów.

Marek Hanousek otrzymał czerwoną kartkę za brutalny faul

To jednak to Raków miał przewagę optyczną już od 15. minuty, kiedy to Marek Hanousek brutalnie sfaulował Gustava Berggrena. Sędzia Paweł Raczkowski po weryfikacji VAR wyrzucił pomocnika Widzewa z boiska. Widzew Łódź musiał więc grać w dziesiątkę przez ponad 75 minut. Raków wykorzystał tę okazję i przeważał na boisku, ale nie potrafił skutecznie pokonać bramkarza gospodarzy.