Trudna przeprawa Aryny Sabalenki na turnieju WTA w Madrycie

Trudna walka Aryny Sabalenki na turnieju WTA w Madrycie

tenis / 2024-04-30 8:0:26

Wczorajsze spotkanie Aryny Sabalenki z Danielle Collins

Wczorajsze spotkanie Aryny Sabalenki z Danielle Collins na turnieju WTA w Madrycie było prawdziwą walką na całej linii. Białoruska tenisistka, mimo że zajmuje wyższe miejsce w rankingu WTA, miała spore problemy z pokonaniem swojej rywalki. Mecz trwał aż trzy sety i zakończył się ostatecznie awansem Sabalenki.

Pierwszy set

Już w pierwszym secie Sabalenka napotkała trudności, przegrywając 0:3. Wydawało się, że ta przeszkoda będzie nie do pokonania. Jednak białoruska gwiazda odrobiła straty i zdołała zniwelować przewagę Collins (4:5). Niestety, decydujący gem padł łupem mentalnie silniejszej Amerykanki.

Druga odsłona

Druga odsłona meczu była o wiele bardziej wyrównana. Tenisistki prowadziły na przemian. Przy stanie 4:3 dla Collins, trzy kolejne gemy wygrała determinowana Sabalenka (6:4), wyrównując stan rywalizacji na 1:1. Był to punkt zwrotny, który pokazał, że białoruska tenisistka potrafi się podnieść i walczyć o zwycięstwo.

Decydujący set

Decydujący set rozpoczął się doskonale dla Sabalenki, która od razu zdobyła przewagę 3:0. Mimo prób odrobienia strat przez Collins, udało jej się zdobyć zaledwie trzy gemy (3:4). Końcówka partii należała do białoruskiej zawodniczki, która wygrała 6:3 i całkowite spotkanie z wynikiem 2:1.

To była trudna przeprawa dla Sabalenki, ale pokazuje, jak znakomicie potrafi się odnaleźć w skomplikowanych sytuacjach. Jej umiejętność odbudowywania się i walki do samego końca jest niezwykle imponująca i może być kluczowa w jej kolejnych meczach.

W ćwierćfinale Sabalenka zmierzy się z Rosjanką Mirrą Andriejewą, która dokonała sensacyjnego wyniku na tym turnieju. Andriejewa pokonała kolejno Lindę Noskovą, dziewiątą tenisistkę rankingu WTA, oraz Marketę Vondrousovą, siódmą tenisistkę rankingu WTA. Wcześniej na Australian Open Rosjanka również wyeliminowała zawodniczki z wyższym miejscem w rankingu, dochodząc aż do 1/8 finału.

Aryna Sabalenka musi teraz przygotować się na tę niebezpieczną rywalkę, która jest w świetnej formie. Jej umiejętność pokonywania przeciwniczek znajdujących się wyżej w rankingu może stwarzać zagrożenie dla białoruskiej tenisistki.

Jestem pewien, że będą to emocjonujące ćwierćfinały, a zarówno Sabalenka, jak i Andriejewa, zaprezentują swoje najlepsze umiejętności. Tenisistki muszą jednak pamiętać, że rywalki, które mają ranking niższy od nich mogą być bardzo groźne. W tenisie niezwykle ważne jest skupienie, determinacja i umiejętność adaptacji do gry przeciwnika.

Będziemy trzymać kciuki za obie zawodniczki i czekać na emocje, jakie przyniosą kolejne spotkania na tym wspaniałym turnieju.

Przewaga nad bukmacherem: 2.08%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

FAQ - Często zadawane pytania

Poniżej przedstawiamy najczęstsze pytania i odpowiedzi.

1. Czym jest turniej WTA w Madrycie?

Turniej WTA w Madrycie to coroczne rozgrywki tenisowe, które odbywają się w Madrycie, Hiszpania.

2. Kto wygrał wczorajsze spotkanie Aryny Sabalenki z Danielle Collins?

Wczorajsze spotkanie między Aryną Sabalenką a Danielle Collins wygrała Aryna Sabalenka.

3. Jaka była końcowa klasyfikacja spotkania?

Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla Aryny Sabalenki.