Iga Świątek - kolejne zwycięstwo w Madrycie

Informacje o kolejnym sukcesie Igi Świątek w turnieju WTA 1000 w Madrycie

tennis / 2024-05-02 17:36:00

Sukces Igi Świątek w Madrycie

Iga Świątek z pewnością zadziwiła świat swoją grą w finale turnieju WTA 1000 w Madrycie. Polka odniosła kolejne zwycięstwo, tym razem nad Amerykanką Madison Keys. Jak dotąd, Świątek traciła tylko jeden set, co świadczy o jej dominacji na kortach madryckiego turnieju.

Świątek w drodze po sukces

Świątek rozpoczęła turniej od zwycięstwa nad Xiyu Wang, a następnie pokonała Soranę Cirsteaę i Sarę Sorribes Tormo bez większych problemów. Pierwszym zawodniczką, której udało się wyrwać seta Polce, była Beatriz Haddad Maia w ćwierćfinale. Jednak w dwóch kolejnych setach Świątek odzyskała swoją dominację i wygrała mecz.

Iga Świątek vs. Madison Keys

Jej przeciwniczka w półfinale, Madison Keys, również musiała przejść przez trudne pojedynki, zwłaszcza z Coco Gauff i Ons Jabeur. Keys mimo trudności zdołała awansować do półfinału, gdzie spotkała się z Iga Świątek.

Początek meczu był zdecydowanie po myśli Polki, która szybko zdobyła punkty przy swoim serwisie i zdołała przełamać Keys, zdobywając gem przy podaniu Amerykanki. Czwarty gem był najbardziej dramatyczny, gdy Keys miała dwie szanse na przełamanie Świątek, ale Polka zdołała je obronić i zdobyć gem na swoją korzyść. Świątek wygrała pierwszą partię 6:1 w zaledwie pół godziny.

Druga partia miała podobny przebieg. Świątek szybko przełamała Keys i zdołała utrzymać prowadzenie. Mimo prób odrobienia straty przez Amerykankę, Świątek wygrała partię 6:3 i tym samym cały mecz.

Iga Świątek w finale

Teraz Iga Świątek będzie miała szansę zmierzyć się w finale z zwyciężczynią pojedynku Jeleny Rybakiny i Aryny Sabalenki. Będzie to duże wyzwanie dla Polki, ale na podstawie jej aktualnej formy i świetnych występów w Madrycie można przypuszczać, że ma duże szanse na zwycięstwo.

Nie możemy się doczekać finału i zobaczenia jak Iga Świątek poradzi sobie z kolejnym wyzwaniem. Polska tenisistka robi ogromne wrażenie na całym świecie swoją grą i każdy mecz z jej udziałem jest wielkim wydarzeniem. Życzymy powodzenia!

Przewaga nad bukmacherem: 3.49%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

FAQ - Często zadawane pytania

Poniżej przedstawiamy najczęstsze pytania i odpowiedzi.

1. Jakie są najnowsze sukcesy Igi Świątek?

Iga Świątek odniosła kolejne zwycięstwo w turnieju WTA 1000 w Madrycie, tym razem pokonując Madison Keys. Dotąd traciła tylko jeden set, co świadczy o jej dominacji na kortach tego turnieju.

2. Kto był jej przeciwnikiem w półfinale?

W półfinale Iga Świątek spotkała się z Madison Keys, która również miała trudne pojedynki, ale zdołała awansować do tej fazy turnieju.

3. Jak przebiegł mecz półfinałowy?

Mecz półfinałowy był po myśli Świątek, która szybko zdobyła punkty przy swoim serwisie i zdołała przełamać Keys, wygrywając pierwszą partię 6:1. Druga partia miała podobny przebieg, a Świątek wygrała ją 6:3, zdobywając tym samym cały mecz.

4. Kogo zmierzy się w finale?

Iga Świątek zmierzy się w finale z zwyciężczynią pojedynku Jeleny Rybakiny i Aryny Sabalenki.

5. Jakie są szanse Igi Świątek na zwycięstwo w finale?

Na podstawie jej aktualnej formy i świetnych występów w Madrycie można przypuszczać, że ma duże szanse na zwycięstwo.