Liverpool wciąż walczy o mistrzostwo Anglii

Liverpool wciąż walczy o mistrzostwo Anglii po spektakularnym zwycięstwie nad Tottenhamem w niedzielnym hicie 36. kolejki Premier League. Mecz na Anfield był prawdziwym widowiskiem, z sześcioma golami i wiele emocji.

Piłka nożna / 2024-05-05 20:20:43

Dynamiczny początek meczu

Juergen Klopp postawił na ofensywną taktykę od samego początku, co dało efekt już po 15 minutach gry, gdy Mohamed Salah wykorzystał dośrodkowanie Cory'ego Gakpo i strzałem głową pokonał bramkarza Tottenhamu. Liverpool dominował nad rywalem przez większość pierwszej połowy i przed przerwą podwyższył prowadzenie po dobitce Andy'ego Robertsona.

Kluczowe momenty meczu

Kluczowe momenty meczu miały jednak miejsce w pierwszych 15 minutach po zmianie stron. Harvey Elliott i Salah strzelili kolejne gole dla "The Reds", podnosząc prowadzenie na 4:0. Dopiero wtedy Tottenham zdołał odzyskać trochę inicjatywy. Richarlison i Son Heung-min zdobyli gole dla "Kogutów", ale więcej bramek już nie padło.

Matematyczne szanse na tytuł mistrza Anglii

Liverpool zachowuje matematyczne szanse na tytuł mistrza Anglii. Obecnie mają 78 punktów, tracąc pięć punktów do lidera Arsenalu. Jednak Manchester City, który jest na drugim miejscu z czterema punktami przewagi nad Liverpool, ma jedno spotkanie mniej rozegrane.

Impresjonująca forma na Anfield

Liverpool ma również bardzo imponującą formę na swoim stadionie. Na Anfield nikt nie pokonał ich od grudnia 2020 roku, a zespół Kloppa jest niezwyciężony w swoich ostatnich 22 meczach ligowych u siebie.

Niewiadoma końcowa

Nie można także zapomnieć o osobach, które odegrały kluczową rolę w tym zwycięstwie. Salah był niezwykle skuteczny, zdobywając gola i asystując przy dwóch innych. Elliott również zaprezentował się doskonale, zdobywając gola i asystując przy jednym.

Z pewnością kolejne mecze Premier League będą równie ciekawe i nieprzewidywalne. Walka o mistrzostwo Anglii trwa, a Liverpool nadal walczy o swoje szanse. Będzie to emocjonujący finisz sezonu dla fanów piłki nożnej!