Kontrowersje po meczu półfinałowym Ligi Mistrzów między Realem Madryt a Bayernem Monachium

Informacje na temat kontrowersji po meczu półfinałowym Ligi Mistrzów między Realem Madryt a Bayernem Monachium

Piłka nożna / 2024-05-09 7:5:53

Decyzje sędziego budzą kontrowersje

Szymon Marciniak, polski arbiter, stawił czoła nie lada wyzwaniu sędziując mecz półfinałowy Ligi Mistrzów między Realem Madryt a Bayernem Monachium. Przez większość spotkania jego decyzje nie budziły wątpliwości, jednak pod koniec meczu naraził się na krytykę ze strony drużyny Bayernu. Jego decyzja o odgwizdaniu spalonego przy dośrodkowaniu w pole karne w ostatnich sekundach spotkania, uniemożliwiła analizę za pomocą VAR, co wywołało niezadowolenie wśród niemieckich graczy. Anulowany gol mógł przecież dać im wyrównanie stanu meczu i doprowadzić do dogrywki.

Reakcje po meczu

Carlo Ancelotti, byłym trenerem Bayernu, również wypowiedział się na ten temat. Podkreślał, że mimo iż decyzja sędziego mogła być wątpliwa, to nie zamierza jej podważać. Włoch przy okazji pochwalił jakość arbitra, nazywając go "arbiterem wysokiej jakości". W końcu Marciniak ma na swoim koncie poprowadzenie finału Mistrzostw Świata. Ancelotti z uśmiechem na twarzy wspomniał również, że jeśli Niemcy narzekają na nieuznaną bramkę, to oni mają zastrzeżenia do anulowanej bramki dla Realu, gdzie Kimmich wyraźnie symulował faul.

Pierwszy gol Bayernu

Mecz, w którym toczyła się ta kontrowersja, był prawdziwym widowiskiem. Real Madryt przegrywał do 88. minuty 0:1 po golu Alphonse Davisa z Bayernu Monachium. Jednak w ostatnich chwilach meczu gospodarze doprowadzili do wyrównania, a następnie zdobyli zwycięską bramkę. Joselu udało się ustrzelić dublet i zapewnić swojej drużynie awans do finału.

Finał Ligi Mistrzów

Finalista półfinału, Real Madryt, zmierzy się z Borussią Dortmund, która także ma polski akcent. Choć nie na stanowisku arbitra, to na boisku prawdopodobnie zobaczymy innego polskiego gracza.

Finał Ligi Mistrzów między Realem Madryt a Borussią Dortmund zaplanowano na 1 czerwca, a mecz rozpocznie się o 21:00 na legendarnym stadionie Wembley. To emocjonujące spotkanie będzie okazją dla obu zespołów, by walczyć o piętnasty tytuł Mistrza Ligi Mistrzów.

Przewaga nad bukmacherem: 6.86%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

FAQ - Często zadawane pytania

Poniżej przedstawiamy najczęstsze pytania i odpowiedzi.

1. Jak wyglądał mecz półfinałowy Ligi Mistrzów między Realem Madryt a Bayernem Monachium?

Mecz był prawdziwym widowiskiem, Real przegrywał do 88. minuty 0:1, ale udało im się zdobyć wyrównującą bramkę, a potem jeszcze jedną, co dało im awans do finału.

2. Kto był sędzią meczu półfinałowego Ligi Mistrzów?

Szymon Marciniak był sędzią tego meczu.

3. Jaka była kontrowersja związana z meczem?

Decyzja sędziego o odgwizdaniu spalonego przy dośrodkowaniu w pole karne w ostatnich sekundach meczu wywołała niezadowolenie wśród graczy Bayernu.